اهمیت نصب شبرنگ مغازه، مزایا و هزینه – نصب شبرنگ مغازه

weblog-image

گام اول جذب مشتری در خرید حضوری، جلوه بیرونی مغازه و فروشگاه است. نصب شبرنگ مغازه انتخابی هوشمندانه جهت اعلام نام فروشگاه، خدمات فروشگاه و اعلام حراج و تخفیف می باشد. ایجاد ظاهر جذاب، سبب جذب مشتری و ماندگاری تصویر مغازه در ذهن افراد می‌گردد.

نصب شبرنگ مغازه توسط نصاب حرفه ای طی فرآیندی آسان انجام می‌شود. انتخاب طرح و رنگ شبرنگ، متناسب با فعالیت مغازه سبب جذابیت دو چندان می گردد. طرح های شیک و مدرن، ظاهری فوق العاده به مغازه های عادی نیز می‌دهند. بوتیک ها، آرایشگاه ها، مغازه های لوازم آرایشی فروشی و فروشگاه ها طرفداران شبرنگ های متنوع هستند. شبرنگ ها در عین ظاهری ساده و قیمت مناسب، سبب ایجاد تغییرات شگرف در ظاهر مغازه می گردند.

شبرنگ مغازه چیست؟

پیش از نصب شبرنگ مغازه بهتر است در مورد آن اطلاعاتی اجمالی کسب شود. لیبل های براقی که در نور کم قادر به بازتاب نور هستند، شبرنگ نامیده می‌شوند. شبرنگ ها از جنس پلاستیک نازک و اما محکم ساخته می‌شوند. ساختار آن ها در برابر پارگی و تابش آفتاب ماندگار است.

استفاده از مواد دارای خاصیت فلورسنت و سطح براق سبب بازتاب نور شبرنگ می‌گردد. شبرنگ های طراحی شده و حاوی بخش چسبنده، شبرنگ مغازه نامیده می‌شوند. این شبرنگ ها به صورت نوشته، نقاشی و اشکال مختلف روی شیشه مغازه قابل نصب می باشند.

اهمیت نصب شبرنگ مغازه

نصب شبرنگ مغازه با جذب بی چون و چرای مشتری همراه است. اجرای شبرنگ روی شیشه و درب ورودی مغازه ها سبب افزایش توجه عابران و تبدیل آنان به مشتری احتمالی می‌گردد. شبرنگ ها علیرغم قیمت مناسب، اهمیت بسزایی در معرفی مغازه و خدمات آن ایفا می‌کنند.

این برچسب ها دائمی نیستند و دارای قابلیت جداسازی و حذف از سطح می‌باشند. این قابلیت سبب ایجاد تنوع روی سطوح مدنظر می‌گردد. طراحی شبرنگ ها متناسب با خدمات مغازه جذابیت آن را دوچندان می نماید. به طور مثال اجرا لیبل شبرنگ شخصیت های کارتونی روی شیشه مغازه اسباب بازی فروشی، بسیار جذاب است.

اجرای شبرنگ علاوه بر افزایش توجه و معرفی خدمات مغازه در متراژ های بزرگ سبب کاهش دید بیرون به داخل مغازه نیز می‌گردد. بدین ترتیب حریم خصوصی مدنظر ایجاد می‌گردد. اجرای ایده های خلاقانه به وسیله شبرنگ امری آسان ارزان است.

نحوه نصب شبرنگ مغازه

نصب شبرنگ مغازه علی رغم سادگی به مهارت و تجربه نیاز دارد. سطح چسبناک شبرنگ ها حاوی یک لایه محافظ است. جدا کردن لایه محافظ سبب آماده سازی شبرنگ برای نصب روی شیشه و درب می گردد. نکته حائز اهمیت پیش از چسباندن شبرنگ، عاری بودن سطح از هرگونه گرد و غبار و آلودگی است.

چسباندن شبرنگ با استفاده از آب و ریکا نیز امکان پذیر است. نصب شبرنگ مغازه با استفاده از ریکا نیازمند دقت و توجه ویژه می باشد. به منظور چسباندن شبرنگ به کمک آب و ریکا، ابتدا سطح شیشه به مخلوط اب و ریکا آغشته می‌شود. سپس طرح مدنظر روی شیشه قرار داده می‌شود. سپس شبرنگ به کمک یک کاردک مخصوص روی سطح چسبانده می‌شود. خارج نمودن آب و ریکای زیر طرح در میزان چسبندگی و زیبایی طرح مؤثر است. از این رو تمام حباب ها و آب زیر برچسب با دقت فراوان خارج می‌شوند.

نصب شبرنگ در واقع در حوزه توانایی های فروشنده شبرنگ قرار دارد. به عبارت دیگر سپردن اجرا و نصب شبرنگ به نصاب شبرنگ، سبب اجرای بی عیب و نقص طرح می گردد. بنابراین بهتر است این مسئولیت را به فرد مجرب بسپاریم.

محل نصب شبرنگ مغازه

تعیین محل نصب شبرنگ مغازه با میزان جلب توجه و ایجاد رغبت در عابران ارتباط مستقیم دارد. شبرنگ ها روی سطوح شیشه ای، فلزی و سرامیکی قابل نصب هستند. بنابراین شیشه مغازه، درب ورودی، سرامیک کف پاساژ و کرکره مغازه، محل مناسبی برای اجرای لیبل شبرنگ محسوب می‌شوند.

تناسب طرح و استیکر مدنظر با محل نصب آن در کسب نتیجه مطلوب و ظاهر زیبا بسیار موثر است. به طور مثال اجرای شبرنگ با طرح ردپا یا درصد تخفیف، ناخودآگاه مشتری را به سمت مغازه جذب می‌کند. اجرای شبرنگ نام و برند خدمات ارائه شده در مغازه روی کرکره، سبب ایجاد منظره ای متفاوت در میان مغازه های اطراف می‌گردد.

تنوع در طرح و رنگ شبرنگ مغازه

تولید رول های شبرنگ در انواع رنگ ها سبب تنوع در شبرنگ های مورد استفاده می گردد. در واقع تنوع رنگ، زمینه ی ایجاد تناسب میان رنگ شبرنگ و خدمات مغازه مدنظر را فراهم می کند. به طور مثال استفاده از رنگ شبرنگ سبز برای شیشه مغازه گل فروشی سبب القای حس طبیعت به مشتری می‌گردد.

استفاده از دستگاه کاتر پلاتر برای برش شبرنگ، امکان طراحی و اجرای طرح های مختلف را فراهم نموده است. در واقع با کمک دستگاه می‌توان طرح های ظریف و دقیق اجرا نمود. انتخاب طرح و رنگ متناسب با خدمات مغازه در جلوه بصری بسیار موثر است.

کاربرد نصب شبرنگ مغازه

نصب شبرنگ مغازه با اهداف مختلفی چون معرفی خدمات، جلب مشتری، افزایش زیبایی مغازه و… انجام می‌شود. نصب شماره تماس و نام مغازه کاربرد بارز اجرای لیبل شبرنگ روی شیشه و درب مغازه است. بدین ترتیب علاوه بر جلب نظر مشتری، راه های ارتباطی مشتری با فروشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرند. اجرای لیبل شبرنگ با طرح های متناسب با فعالیت مغازه، سبب ماندگاری آن در ذهن عابران می‌گردد. اعلام تخفیفات و حراج های فصلی به وسیله شبرنگ، توجه خیل عظیمی از افراد را به فروشگاه جلب می‌نماید. همچنین فروشندگان می توانند طرح های فانتزی و مناسب را روی شیشه اجرا نمایند.

طراحی شبرنگ مغازه

طراحی و برش دقیق در نصب شبرنگ مغازه دلخواه بسیار حائز اهمیت است. ایجاد طرح های مختلف روی شبرنگ، به لطف تکنولوژی میسر شده است. طرح و نقش مدنظر ابتدا توسط کامپیوتر طراحی شده و به دستگاه برش فرستاده می‌شود. دستگاه کاتر پلاتر مطابق اطلاعات دریافتی از کامپیوتر، طرح مدنظر را برش می‌دهد.

مزایای نصب شبرنگ مغازه

نصب شبرنگ مغازه به دلایل مختلفی چون امکان ایجاد طرح های مختلف با قیمت ارزان و اجرای آسان بسیار مورد توجه است. امکان ایجاد ظاهر جذاب و جدید مغازه مطابق نظر شخصی از مزایای بارز اجرای لیبل شبرنگ است. سایر مزایای استفاده از شبرنگ شامل موارد ذیل می باشند:

  • تنوع در طرح و رنگ
  • قابلیت جداسازی و حذف آسان
  • قیمت به صرفه
  • قابلیت نصب روی سطوح مختلف
  • افزایش مشتری
  • تبلیغات غیرمستقیم
  • راهنمایی مشتری در یافتن راه ورود و خروج

هزینه نصب شبرنگ مغازه

هزینه نصب شبرنگ مغازه در وهله اول به جنس لیبل شبرنگ مدنظر بستگی دارد. متراژ و پیچیدگی طرح شبرنگ نیز در قیمت نهایی موثر است. محل سفارش شبرنگ نیز در تعیین قیمت نقش بسزایی دارد. به طور مثال شبرنگ وحید به ازای ارائه خدمات عالی، دستمزد منصفانه و مناسب دریافت می‌نماید.

به طور معمول دستمزد نصب و اجرای شبرنگ روی سطح مدنظر به طور جداگانه محاسبه می‌شود. هزینه نهایی شبرنگ در مقایسه با تاثیر قابل توجه آن در ظاهر و جذابیت مغازه، بسیار ناچیز به شمار می آید.

ایده های خلاقانه شبرنگ مغازه

طراحی و نصب شبرنگ مغازه با الهام از ایده های خلاقانه، سبب تمایز و جذابیت مغازه می‌گردد. به طور مثال نصب لوگوی بزرگ شانه و قیچی یا فیس مردانه در آرایشگاه های مردانه خلاقانه است. ایجاد طرح میوه های مختلف روی شبرنگ و اجرای آن روی شیشه میوه فروشی، طراوت و زیبایی مغازه را دو چندان می‌کند.

نصب طرح انسان خوشحال از خرید روی درب و دیوار فروشگاه ها و مغازه ها سبب برانگیختن حس خرید در افراد می‌گردد. نصب شبرنگ با طرح های گرافیکی روی درب رستوران ها و فست فودها به طرز فوق العاده ای در جذب مشتری موثر است.

موفقیت در بازار پر رقابت امروزی، نیازمند اتخاذ روش های هوشمندانه و در عین حال ارزان قیمت است. انتخاب طرح های متفاوت شبرنگ و سپردن اجرای آن به افراد کاربلد سبب افزایش توجهات می‌گردد. شبرنگ وحید با مشاوره و اجرای طرح های جذاب آماده و سفارشی، آماده خدمت رسانی به مشتریان است. می توانید آخرین قیمت های شبرنگ وحید را از پیج تعرفه ببینید.

1402/12/08

دسته بندی مطالب

برچسب ها

ارسال نظر


نظرات مشتریان